Багато хто не може поєднати в уяві особу селепка у військовім однострої та вогонь олімпійців. В подібних людей єдиний "вогонь", що поєднується з військовими, це хіба напалм. Проте, ні для кого не є особливою несподіванкою побачити під час репортажу з олімпійських ігр людей з рушницями й на лижах. Біатлон не є екзотикою в наші часи. Мало хто знає — це лише один з багатьох видів змагань, що набули великої популярності на Oлімпіадах Європи міжвоєнних часів. Мало хто знає, що тоді існували, a власне й сьогодні не відбули на Марс, Військовий Пентатлон i Військовий Лижний Патруль (спрощеним варіантом якого став сьогоднішній біатлон). І хоча вже давно на зимових олімпіадах не побачити змагань єґерського типу , їх правила й устав занесені до олімпійського законодавства в розділі "Лижний Спорт" в відділі номер 5. Тим не менш, навіть, знаменитий колись мов Tour de France, швейцарський гірський Patrouille des Glaciers вже не збирає вболівальників з доброї половини світу.
Американський учасник Пентатлону на Олімпіаді у Моріцу (Швейцарія), зверніть увагу на "спортовий" костюм
Друга Світова Війна й Війна Холодна не сприяли популярності видів спорту, що асоціюються у суспільстві з військовим фахом. Постколоніальне збільшення олімпійської спільноти за рахунок країн третього світу теж здебільшого не пішлo на користь селепкам-олімпійцям, якщо не рахувати країн з Євразії таких як Індія чи Південна Корея. Сьогодні змагання в стилі Ареса проводяться майже виключно серед професійних військових, і лише в деяких країнах є цариною цивільної спільноти.
реклама рушниць фірми Вінчестер 40-х років
Команда з Військового Патруля Веймарської республіки, Олімпіада 1928
Репортаж з BritishForcesNews, Лютий 2010 року
(репортаж по темі починається з 1:31)
Здебільшого змагання відбуваються у гірській місцевості. До речі, цікавим історичним фактом є що солдати з Чехословацьких команд, які брали участь у Патрулі на Олімпіаді 1924-го та 1928-го років, добиралися з гаpнізонів розташованих серед іншого й Карпатської Руси, що сьогодні є Закарпатською областю України.
Перші олімпійські змагання з Військового Патруля відбулися під час Олімпіади 1924-го року у Шамоні (Франція). Останній раз змагання відбулися у 1948-ім році, але мусіли вибути з програми Олімпіад через непорозуміння правил деякими країнами учасницями. Після цього Патруль був замінений Біатлоном у програмі змагань, хоча й не втратив свого почесного статусу олімпійського виду спорту.
No comments:
Post a Comment